Різні види натуральної шкіри можуть використовуватись для створення різних товарів. Деякі типи краще для створення сумок, інші для одягу, треті для взуття. Коротко пройдемося найпопулярнішими типами натуральної шкіри та їх перевагами.
Гладка шкіра
Гладка шкіра по праву вважається найпопулярнішим видом натурального матеріалу, що виробляється з високоякісної сировини, з поверхні якої видаляється вовна. Такий вид шкіри має пори, завдяки чому він здатний дихати та має великий експлуатаційний термін. Вироби з гладкої шкіри відрізняються підвищеною зносостійкістю, з неї робляться найдорожчі та найрозкішніші моделі сумок, верхнього одягу, меблів.
Нубук
Нубук – гарний, але досить ніжний матеріал, який виготовляється зі шкур свиней або великої рогатої худоби хромовим дубленням. Оксамитовий ефект досягається за рахунок шліфування дрібнозернистими матеріалами. Нубук застосовується для виробництва шкіргалантереї, верхньої частини взуття та обтяжки меблів.
Матеріал менш захищений від вологи та забруднень, більш схильний до засолювання, ніж замша. Нубук потребує особливого догляду, особливо протягом перших місяців після покупки. Примітно, що темні речі з нубуку згодом стають світлішими, а світліші темніють.
Велюр
Велюр за своєю структурою схожий на нубук, тільки в першому випадку шкіра шліфується із внутрішньої сторони, а в другому – із зовнішньої. Залежно від технології обробки, велюр може бути м’яким і тонким, настільки твердим і товстим. Він виготовляється із свинячих або овечих шкур, оброблених за допомогою хромового дублення. Використовується матеріал для виготовлення одягу, верхньої частини взуття та шкіргалантереї.
Замша
Замша вважається одним з найпопулярніших різновидів натуральної шкіри. Вона робиться зі шкір кіз, свиней, овець, оленів, лосів. За своєю природою вона є м’яким, пористим та високоміцним матеріалом з ворсистою поверхнею, зовнішній вигляд якої подобається багатьом. Замша зручна у використанні, має здатність «дихати», а також здатна зберегти свою м’якість навіть після чищення в мильній воді.
Цей вид натуральної шкіри виходить методом жирового дублення. Оксамитовість замші забезпечується завдяки наступному шліфуванню. Із замші роблять ексклюзивні моделі верхнього одягу, сумок, взуття та аксесуарів.
Анілінова шкіра
Експерти вважають анілінову шкіру найбільш якісною. Фарбується вона органічними барвниками та обробляється мінімально. На аніліновій шкірі можна знайти природні сліди, зокрема подряпини або рубці. Анілінова шкіра досить чутлива до впливів, а в процесі використання може набути антикварного вигляду.
Наппа
Незважаючи на те, що назва може бути не знайома, цей вид натуральної шкіри активно використовується для створення аксесуарів та інших виробів. Робиться наппа зі шкіри молодих та дорослих тварин, а завдяки подвійному дубленню цей матеріал стає неймовірно м’яким. Залежно від покриття наппа може бути матовою або блискучою, гладкою або перфорованою.
Основні переваги матеріалу:
відмінний зовнішній вигляд;
м’якість та гладкість;
довговічність;
висока якість;
стійкість до забруднень та впливу вологи;
простота у догляді та чищенні.
Лакова шкіра
Лакова шкіра виходить шляхом фарбування шкіри та нанесення лакового покриття під впливом високих температур. Цей матеріал відрізняється привабливим виглядом, але меншою міцністю, ніж натуральна шкіра, а при температурах нижче -10 і вище +25 градусів, Цельсія покривається тріщинами. Якісна лакова шкіра витримує багаторазові вигини, має рівномірний колір і при належному догляді слугує не один рік.
Наполоран
Наппалан, відомий також під назвою сила, є різновидом замші, що обробляється розчином з додаванням гумової маси. Завдяки такому покриттю напалан здатний захистити від дощів та снігу, але через час він може почати тріскатися, а подряпавши подібний продукт, ви не зможете його відновити.
Лайка
Лайка є м’якою та еластичною натуральною шкірою, для створення якої використовується шкіра ягнят та козенят, оброблена хромо-жировим або хромовим дубленням. У більшості випадків цей матеріал використовується для виготовлення рукавичок.
Шліфована та тиснена шкіра
Шкіра тварин часто має чимало природних дефектів: подряпини від рослин, укуси комах та інші. В результаті діра, що утворилася, не затягується, що значно знижує цінність матеріалу. Такі дефекти у виробництві усуваються шліфуванням, а щоб поверхня виробу була рівною, наносять покриття. Такі види натуральної шкіри обов’язково мають бути пофарбовані.
Якщо після шліфування на поверхні матеріалу залишаються дефекти, то застосовується тиснення. Шкіра розігрівається, а потім пресується за допомогою великих плит.